۱۴۰۲ يکشنبه ۶ فروردين -
23:12:43
ویژه همکاران | English
 
مطالب جالب و خواندنی
مصرف برق کولرهای گازی بیش از 5 برابر کولرهای آبی است

تاریخ ایجاد   شنبه 31 خرداد 1393  تعدادمشاهده  1609 بازگشت

هزینه برق دو ماهه یک مشترک با مصرف ماهانه 600 کیلووات ساعت 10 برابر هزینه برق یک مشترک با مصرف برق 200 کیلووات ساعت در ماه است یعنی با افزایش سه برابری مصرف، هزینه برق 10 برابر افزایش می‌یابد.

 مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ گفت: مصرف برق کولرهای گازی بیش از پنج برابر کولرهای آبی است و با توجه به قیمت تصاعدی برق، استفاده مداوم از کولرهای گازی موجب افزایش قابل‌توجه هزینه برق مصرفی می‌شود.
مهندس "سیدمحمد هاشمی" در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، اظهار داشت: ساده‌ترین راه صرفه‌جویی برق، خاموش کردن تجهیزات اضافی است و خاموش کردن معادل یک لامپ 100 وات لوازم برقی اضافه به‌ازای هر مشترک در کشور، فرصت تامین برق سه میلیون مشترک خانگی را فراهم می‌آورد.
وی افزود: معمولاً در منازل از چندین یخچال و فریزر که برخی از آنها غیرضروری است، استفاده می‌شود که بدون هیچ مشکلی می‌توان برخی از این وسایل را از 15 تیر تا 15 مردادماه که اوج مصرف برق است٬ خاموش کرد و این کار نقش مهمی در تامین برق در ساعت‌های پیک بار دارد.
وی با بیان اینکه مصرف برق ماهانه یک یخچال تقریباً معادل یک کولر آبی است، اظهار داشت: با خاموش کردن یک یخجال در تابستان با وجود استفاده از کولر آبی در این فصل، بهای برق مشترکان با ماه‌های غیرگرم تفاوت چندانی نخواهد داشت.
وی با تاکید بر این که با توجه به موقعیت آب و هوایی تهران، کولرهای آبی می‌تواند گزینه مناسبی برای ایجاد هوای مطبوع باشد، هشدار داد: استفاده از کولرهای گازی هزینه برق مصرفی را به‌شدت افزایش می‌دهد.
وی با بیان اینکه براساس اطلاعات، مصرف ماهانه حدود 66 درصد از مشترکان برق تهران کمتر از 200 کیلووات ساعت و مصرف 25 درصد از مشترکان بین 200 تا 300 کیلووات است، افزود: بر این اساس، معیار مناسب مصرف در تابستان حدود 250 کیلووات ساعت در ماه است.
وی تصریح کرد: تعرفه‌های برق برای مشترکان خانگی پلکانی است و با افزایش مصرف، بهای برق به‌صورت تصاعدی افزایش می‌یابد.
وی خاطرنشان کرد: هزینه برق دو ماهه یک مشترک با مصرف ماهانه 600 کیلووات ساعت 10 برابر هزینه برق یک مشترک با مصرف برق 200 کیلووات ساعت در ماه است یعنی با افزایش سه برابری مصرف، هزینه برق 10 برابر افزایش می‌یابد.


نظرات در مورد:مصرف برق کولرهای گازی بیش از 5 برابر کولرهای آبی است

نام شما:
نظر شما:
افزودن نظر