۱۴۰۲ يکشنبه ۶ فروردين -
22:1:42
ویژه همکاران | English
 
مطالب جالب و خواندنی
صرفه­ جویی یک میلیون پوندی با جایگزینی لامپ­های LED

تاریخ ایجاد   شنبه 31 خرداد 1393  تعدادمشاهده  1687 بازگشت

 اعضای شورای شهر پلیموث در راستای کاهش مصرف انرژی و خروج گازهای گلخانه­ای، روشنایی خیابان­های شهر را با جایگزینی لامپ­های LEDارتقاء می ­دهند.


 
به گزارش دفتر روابط ­عمومی سازمان بهره­وری انرژی ایران (سابا):
در این طرح که از تابستان امسال آغاز خواهد شد درنظر است حدود 29 هزار شعله لامپ­های LEDساخت شرکت UbrisSchrederجایگزین لامپ­های قدیمی شهر پلیموث گردد که انتظار می­رود با این اقدام سالانه حدود یک میلیون پوند در هزینۀ مصرف انرژی صرفه ­جویی شود.
براساس این گزارش: مارک کوکِر از اعضای شورای این شهر که از پایگاه­های مهم نیروی دریایی انگلستان
می­باشد، در این زمینه می­گوید؛ لامپ­های 
LED علاوه ­بر کاهش مصرف برق، مزایای اجتماعی بسیاری نیز در پی خواهند داشت. این لامپ­ها به دلیل نور سفیدتر و روشن­تر موجب می­شوند که طیف وسیع­تری در معرض روشنایی این لامپ­ها قرار گیرند، به­ طوری­که ویژگی­های ظاهری افراد بیش­تر قابل تشخیص باشد و با استفاده از این لامپ­های جدید ما امیدواریم ساکنین این شهر در خیابان بیش­تر احساس امنیت کنند.
وی در ادامه افزود: نور سفید لامپ­های LED دید رانندگان را نیز بهبود می­بخشد، به­ طوری­که رانندگان می­توانند حرکات کنار جاده­ای را در فاصلۀ وسیع­تر و سریع­تر مشاهده نمایند و این امر امنیت رانندگان در جاده­ها را نیز افزایش می­دهد.
مارک کوکِر در پایان می­افزاید:از آن­جاکه نور لامپ­های LED مستقیماً به سمت پایین می­تابد، این امر منجرمی­شود که مقدار آلودگی­های نوری به داخل منازل ساکنین شهر کاهش یابد، و ما امیدواریم با این اقدام سالانه یک میلیون پوند در میزان مصرف انرژی به­ علت مصرف کم این لامپ­ها صرفه­ جویی داشته باشیم.
 

نظرات در مورد:صرفه­ جویی یک میلیون پوندی با جایگزینی لامپ­های LED

نام شما:
نظر شما:
افزودن نظر